Skip to main content

Opmars van de Quattro

Samen als ploeg ‘in de flow’ zitten en dan ook nog blik als resultaat, dat voelt goed! Maar, hoe zijn we daar gekomen?

Laten we ons eerst even voorstellen. Als ploeg gaan wij momenteel door het roeileven als ‘Quattro’, aangezien de dubbelvier ons vaste nummer is om in te varen. In trainingen meestal ongestuurd, in wedstrijden eigenlijk altijd gestuurd. Een Markcompetitie kan eventueel ook nog wel eens ongestuurd gevaren worden, we hebben inmiddels 3 ervaren S4 roeiers in de ploeg. Onze ploeg bestaat uit: Linda van Velthoven, Rianne Groeneveld, Jasmijn van Bruggen, Lisa Sneep en Alexandra van Bel. Qua leeftijd een gevarieerde ploeg, qua ambitie aardig op 1 lijn.

De oorsprong van onze ploeg ligt eigenlijk net voor Corona. Linda en Alexandra roeiden al wat jaren samen, in verschillende ploegsamenstellingen. En tijdens corona hebben we veel samen geskifft. Lisa en Rianne hadden al contact voor corona en na corona kwam Lisa via een collega in contact met Linda. En zo kwam Lisa als oud jeug roeier weer terug bij de RV. Jasmijn is bij onze ploeg gekomen via S1, S2 en met hulp van Dries aan ons gekoppeld. Het Coachkader, wat sinds zomer 2021 is opgestart heeft ons uiteindelijk echt samengebracht als ploeg. Het coachkader is bedoeld om leden die zich thuis voelen in de doelgroep van 18-35 jaar samen te brengen binnen de vereniging en met coaching te laten doorgroeien in het roeien én aan het meedoen van wedstrijden. Wij trainden op maandagen en zaterdagen mee en waren blij met de aanwijzingen van de verschillende ervaren coaches, zoals Antoinette, Toine, Dirk, Robert W. en Dries. De eerste wedstrijdjes waar we aan meededen waren uiteraard de Markcompetities. Leuk om in zo’n laagdrempelig competitieverband te kijken waar je staat! We raakten steeds meer op elkaar ingespeeld / geroeid en toen we een keer zelfs een baanrecord te pakken hadden wakkerde dat ons enthousiasme nog meer aan! We zijn toen gaan meedoen aan de regionale wedstrijden, zoals in 2022 natuurlijk onze eigen Markregatta en de Moordregatta in Tilburg. In het najaar hebben we verder meegedaan aan de Lingebokaal en wederom de Markcompetities. Inmiddels trainden we twee keer per week vast met de eigen ploeg, en op de maandagen draaiden we nog steeds graag mee met het Coachkader, waar Antoinette hele fijne en effectieve ergometer trainingen verzorgde. Vaak wel pittig, maar door samen te trainen wordt het een stuk leuker, en naderhand is er de voldoening, we hebben het toch maar weer gedaan! Ook de ergometercompetities onder andere mede georganiseerd door onze eigen Linda waren een mooie motivatie. Dit voorjaar was daar weer de Markregatta in juni. Op het laatste moment viel Lisa helaas uit vanwege ziekte maar toen was daar Janneke om last minute haar plaats in te nemen! En met Marion als stuur haalden we daar ons eerste blik als Quattro ploeg! Wat een super ervaring! Afgelopen zomer hebben we tussen alle vakanties door zo mogelijk lekker doorgetraind. Een paar weken geleden deden we weer mee met de Moordregatta (inmiddels oktoberregatta) in Tilburg, deze keer met Mariëtta als stuur. Na een enerverende race hadden we de snelste absolute tijd van alle gestuurde dames dubbelvieren, wat ons ons tweede blik opleverde als Quattro!

We zijn als ploeg lekker bezig, het voelt goed samen en we kijken uit naar de komende wedstrijden! Tot op het water!

divider_breda_logo