Skip to main content

It giet oan Pepernotenrace 2023!

| secretaris |

Alle pepernoten en banketletters nog aan toe,
Geen RV Breda hoofdpiet meer, gaat dat wel goe?

Ook Sint heeft last van de krappe arbeidsmarkt,
Echter heeft toch wat pietenkrachten bij elkaar geharkt.

Meld je aan op de inschrijflijst in de sociëteit met een gerust hart,
Want op 2 december rond 9.15 uur gaat de Pepernotenrace van start!

Mocht je de boot niet willen missen, en als “ervaren pakje” mee willen doen,
Geef je dan op bij de Wedcie als hulp-, stuurpiet of een ander goeddoen.

De boten vol pakjes zullen in carrouselvorm de Mark opgegaan,
Zodat zoveel mogelijk deelnemers veilig met elkaar de strijd kunnen aangaan.

Voor wie dit allemaal nieuw is, is hieronder nog wat uitleg voorzien,
En we hopen vele van jullie op zaterdag 2 december te zien.

Met marsepeine groet,

De Wedcie pieten

Aanvullend bericht
De Pepernotenrace is een event met een wedstrijdkarakter dat uitermate geschikt is voor de beginnende roeier. De roeiers worden ingedeeld in ploegen en verdeeld over de verschillende boten. Bij de indeling wordt getracht een eerlijke verdeling te maken waarbij gekeken wordt naar ervaring (aantal roei-jaren/maanden). Na een korte afstemming en tactiek bespreking (welke plaats/boord roei jij) gaan de roeiers onder leiding van een team captain (ervaren stuur en/of roeier) het water op. Vervolgens wordt er opgeroeid en nog even snel geoefend op het gewenst wedstrijdtempo om vervolgens vanaf de Haven (paal X) zo snel mogelijk via eigen wal naar RV Breda te varen (ca 2,5 km). Na de finish wordt de boot aangelegd en is het de beurt aan een ander ploeg totdat alle ploegen de afstand hebben gevaren. Nadat alle ploegen zijn gefinisht, volgt de prijsuitreiking in de sociëteit.