Skip to main content
Instructie in de C3x

Leren roeien

Goed roeien ziet er eenvoudig en gemakkelijk uit. Echter, een hoge mate van coördinatie en controle van de motoriek is hiervoor vereist. De roeier moet niet alleen zijn lichaamsbewegingen coördineren maar ook de driedimensionale beweging van hendel van zijn/haar riemen onder controle houden. Daarnaast en ook hierdoor moet de boot ook nog in balans gehouden worden. Roeien is een logische, natuurlijke beweging. Het is de kunst om geen abrupte bewegingen te maken die de boot doen hokken of afremmen. Lichaamsbeweging, hendelvoering en rijden moeten in overeenstemming zijn met de snelheid van de boot. 

Bij Roeivereniging Breda leer je dat van enthousiaste instructeurs, allemaal vrijwilligers binnen de vereniging

Afroeien opgefrist

28 mei 2024
Op de website en in het roeiboek vind je informatie over afroeien: wat het is, hoe het op onze vereniging is geregeld…

Veilige trappen

18 mei 2024
Deze twee trappen zijn speciaal aangeschaft, om boten die op de hoogste plaatsen liggen in de Henk van Heel loods, ve…

YouTube kanaal lesmateriaal

27 april 2024
In dit bericht enkele filmpjes, die niet alleen van pas komen voor de instructie, maar zeker ook nuttig zijn voor de …

Met spoed gezocht 📣

3 april 2024
Met spoed gezocht voor de S1 cursus INSTRUCTEURS EN HULPINSTRUCTEURS 📣 voor de maandag-, dinsdag- en woensdagavond al…
roeiriem Roeivereniging Breda
roeiriem Roeivereniging Breda

Afroeien agenda