Skip to main content

MC, aangepaste vorm, unieke uitslag

| Marno Rijk |

Door werkzaamheden, i.v.m. de dijkverhoging, was minder dan de helft van de vlotcapaciteit beschikbaar en is de decembereditie van de MC in carrouselvorm verroeid. Dat kenden we al van de Coronatijd, maar nu was het niet ter voorkoming van besmetting, maar van verkleuming bij de start. Het duurt nu immers veel langer voordat alle ploegen op het water zijn. Het verkleumen is inderdaad wel meegevallen, misschien afgezien van de Dordtsche skiffeuze die voorbij de A16 omsloeg, weer in haar boot is geklommen en zo hard mogelijk is teruggeroeid; chapeau! Het nadeel  van de carrouselformule bleek de veel langere doorlooptijd. De hoge startnummers hadden daardoor op de laatste anderhalve kilometer niet alleen een harde zuidenwind, maar ook regen tegen, en uiteraard duurde het ook langer voordat de uitslag gepresenteerd kon worden. Die bleek zeer verrassend: na correctie voor leeftijd en geslacht bleken twee ploegen exact dezelfde tijd te hebben. Ilja en Hans in de dubbeltwee en Joost, Hjalmar, Gerbrand en Gijs in de dubbelvier kwamen uit op exact 20 minuten en 15 seconden, wat volgens Willem Muller, het alwetend geheugen van de Markcompetitie, een unieke gebeurtenis is. Gelukkig was de overwinningstaart genoeg voor zes personen.

Door omstandigheden kon de door Ellen opgenomen video niet zoals gebruikelijk op de sociëteit vertoond worden, maar zal zo snel mogelijk op de website worden geplaatst.

Uitslagen

De volgende MC wordt, ijs en weder dienende, op 13 januari gehouden. Tot dan!