Skip to main content

Plonsdag 5 augustus

| Rita Liesker |

Voor alle CAR-medewerkers werd er een plonsdag georganiseerd op zaterdag 5 augustus j.l.

Het doel van deze bijeenkomst was het bespreken van een situatie bij het omslaan van de boot. Kees de Goeij leidde deze bijeenkomst, waarbij het reddingsvest ter sprake kwam. Et is een verschil tussen een reddingsvest en een zwemvest. Met een zwemvest – het woord zegt het al- kun je op je buik zwemmen met een reddingsvest NIET. Een reddingsvest heeft bij het te water gaan een dikke opgeblazen kraag rondom het hoofd, welke je noodzaakt om op je rug te liggen en alleen in die positie bij de boot te blijven of naar de kant te gaan. Bij het begeleiden van aangepast roeien worden alleen reddingsvesten gebruikt, tenzij de betrokkenen op eigen risico anders willen.

Omdat het weer niet geweldig was, was er ook weinig animo door de aanwezigen om het e.e.a. te demonstreren cq uit te proberen. Opvallend was de wens van Minke om eens het gevoel te krijgen bij het zitten in een skiff. Dat deed ze geweldig, gezien haar blindheid. Echter een in scène gezette plons in het water, dwong haar ook tot deze ervaring. Wim Buitendijk en Bert Verlaan waren de bikkels die de frisse temperatuur trotseerden door behulpzaam ook te water te gaan…

Het waren leerzame uren die werden afgesloten met een warm soepje en worstenbrood.

Met dank aan de organisatie!

 

divider_breda_logo